Naujienų sąrašas

Moksleiviai ir jaunimas kviečiami dalyvauti konkurse „ARTECH 2K17“

Su inžinerija susiduriame kasdien. Viskas, nuo dantų šepetėlio iki išmaniųjų telefonų, nuo kompiuterių iki aukščiausių pastatų, greičiausių mašinų ir įspūdingiausių robotų yra inžinerija, tai vis jos rezultatai. Visi šie darbai neįmanomi be išsilavinimo ir profesinio mokymo.

„ARTech“ – moksleiviams ir jaunimui skirtas fotografijų, videomeno ir liustracijų konkursas inžinerinėms profesijoms populiarinti. Konkurse dalyvauti kviečiami 9–12 klasių mokiniai ir jaunimas iki 25 metų ar jų komandos (iki 3 žmonių), kurie skatinami susipažinti su įvairiomis profesinėse mokyklose įgyjamomis profesijomis, atskleisti jų patrauklumą jaunam žmogui pasitelkus autorinių, unikalių fotografijų, vaizdo klipų ir iliustracijų kūrimą.

Kas gali dalyvauti?

Konkurse gali dalyvauti 9–12 klasių moksleiviai ir jaunimas iki 25 metų ar jų komandos (iki 3 žmonių). Kviečiame pažinti inžinerijos pasaulį ir sukurti videoklipą, fotografiją ar meninę iliustraciją (koliažą, nuotraukų manipuliaciją, kompoziciją) apie vieną ar kelias Lietuvos inžinerinės pramonės įmonėms aktualias profesijas: suvirintojo, šaltkalvio, programuojamų metalo apdirbimo staklių operatoriaus, plastikų liejimo mašinų su programiniu valdymu operatoriaus, laivų korpuso surinkėjo, kt.

Ieškodami idėjų mokiniai gali apsilankyti konkurse dalyvaujančiose įmonėse, patys pamatyti inžineriją iš vidaus ir užfiksuoti profesijas videoklipu ar vaizdu. Registruojantis į konkursą galima nurodyti miestą arba konkrečios įmonės, kurioje dalyvis nori apsilankyti, pavadinimą. Su užsiregistravusiais organizatoriai susisiekia asmeniškai ir padeda atsirinkti įmonę. Pasibaigus registracijai, kiekvienai komandai pateikiamos tolimesnės konkurso eigos detalės.

Svarbu! Konkurso organizatorius pasilieka teisę neįtraukti nuotraukų bei video autorių į konkurso dalyvių sąrašą, jei nuotraukų ar video turinys yra įžeidžiantis, neetiškas ar nepadorus.